Strona główna

W pracowni USG wykonujemy:

  • USG płodu
  • ECHO serca płodu
  • USG piersi
  • USG narządów jamy brzusznej i tarczycy
  • USG jajników

USG płodu w I i II trymestrze ciąży realizowane jest w ramach  Programu Badań Prenatalnych NFZ. Dodatkowo wykonujemy odpłatne badania dla Pań, które nie zakwalifikowały się do programu oraz w III trymestrze ciąży.

Badanie przeprowadzane jest na aparatach ultrasonograficznych o najwyższej rozdzielczość obrazu i najnowszej generacji w 3D/4D i HD live. Wedle życzenia pacjentki, nagrywamy fragmenty z najciekawszymi ujęciami na płytę DVD (czas nagrania wynosi około 3-5 min).

Badanie ECHO serca płodu wykonywane jest w ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej u kobiet w ciąży, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka urodzenia dziecka z wrodzoną wadą serca i podejrzeniem patologii układu krążenia u płodu. Aby przeprowadzić badanie, niezbędne jest skierowanie od ginekologa, który wykonuje świadczenia w AOS w ramach umowy z NFZ . Badanie to może być również wykonane odpłatnie.

USG piersi przeprowadzane jest na zlecenie ginekologa z naszej poradni schorzeń piersi lub odpłatnie. (zobacz również – samobadanie piersi)

USG narządów jamy brzusznej i tarczycy wykonujemy tylko odpłatnie i bez skierowania ,po uzgodnieniu terminu w recepcji.

USG jajników i przepływów w naczyniach jajnika wykonujemy bezpłatnie w ramach działalności statutowej Fundacji.

Wszystkie badania USG wykonują lekarze z dużym doświadczeniem i stosownymi certyfikatami na wysokiej jakości ultrasonografach najnowszej generacji.