Celem opieki nad ciążą jest zapewnienie prawidłowego przebiegu rozwoju dziecka oraz zdrowia i dobrego samopoczucia przyszłej mamy.

W naszej poradni opiekę nad ciężarną staramy rozpocząć się jak najwcześniej przyszła mama ma możliwość wyboru ginekologa.

W poradni NZOZ Genom przyszłe mamy mogą skorzystać z prowadzenia ciąży w ramach NFZ oraz prywatnie. Opiekę nad kobietami w ciąży sprawują:

dr n. med specjalista położnictwa i ginekologii Aleksandra Ruci
lek. med Jakub Toczek.

Częstość wizyt jest indywidualnie dostosowana do potrzeb pacjentki oraz do stopnia ewentualnego ryzyka medycznego. Wizyty odbywają się w intymnej i przyjaznej atmosferze. Prowadzenie ciąży jest zindywidualizowane i dostosowane do potrzeb i oczekiwań kobiety.

Lekarz, którego wybierzesz przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad medyczny, który przybliży mu stan Twojego zdrowia i pozwoli bliżej doprecyzować szczegóły prowadzenia ciąży. Specjaliści z naszego ośrodka poprowadzą Twoją ciążę zgodnie ze wszystkimi zaleceniami, udzielając szczegółowych informacji na temat ciąży.

Opieka doświadczonego położnika jest w naszej poradni jest połączona z możliwością wykonania w naszym laboratorium wszystkich badań diagnostycznych. Do standardowych badań, jakie wykonujemy w naszym ośrodku należą:

  • badania USG w poszczególnych tygodniach ciąży,
  • badanie ginekologiczne,
  • kardiotokografia (KTG),
  • cytologia,
  • biocenoza pochwy,
  • badania krwi oraz ciśnienia tętniczego.

Masz u nas również możliwość wykonania badań prenatalnych, które pozwalają na wykrycie u płodu chorób genetycznych i wad rozwojowych oraz konsultacje genetyczne.

Serdecznie zapraszamy !